ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 12:07

Gümüşhane Üniversitesi, Formula-G için hazırlanıyor


Gümüşhane Üniversitesi (GÜ) Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Merkezi (TÜBİTAK) Güneş Arabaları Yarışması'na (Formula-G) katılmaya hazırlanıyor.

    Öğrenciler, TÜBİTAK tarafından alternatif enerji kaynakları konusunda kamuoyunda farkındalık oluşturmak, alternatif enerji teknolojilerinin yaygın kullanımı için gerekli beyin gücü ve bilgi birikiminin oluşmasını sağlamak, üniversite öğrencilerini teorik bilgilerini takım çalışmasıyla başta güneş ve hidrojen olmak üzere, temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla çalışacak ürünler ortaya koymaya özendirmek üzere düzenlenen yarışma için 20 kişilik bir takım oluşturdu.

    Takım kaptanı Çağlar Ateş, yarışma için güneş enerjisi ile çalışan güneş panelli araba yapacaklarını belirtti. Çağlar, “Amacımız gelişen üniversitemizin adını bu tür projelerle duyurmak ve üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmek. Çalışmalara başladık, tasarım çalışmalarımızı tamamladıktan sonra sponsor arayışlarımız başlayacak ve üretime geçeceğiz.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER