ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2013 Pazar 11:48

Gümülcine'de Türk sanat müziği konseri


Edirne Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, Batı Trakya'nın Gümülcine kentinde konser verdi.
     Yunan makamlarının, kentteki bir salonda yapılmasına izin vermemesi nedeniyle Gümülcine Türk Gençler Birliği'nin (GTGB) bahçesinde gerçekleştirilen konsere, çok sayıda Batı Trakyalı soydaş katılırken, topluluğun seslendirdiği eserler katılımcılara duygulu anlar yaşattı.
     GTGB'nin, Edirne Belediyesi ile ortaklaşa organizasyonu kapsamında düzenlenen konsere, Rodop PASOK milletvekili Ahmet Hacıosman, Gümülcine seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif ve diğer azınlık temsilcilerinin yanı sıra toplulukla birlikte Gümülcine'ye gelen Edirne Belediye Başkanı Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu da katıldı.
     GTGB Başkanı Koray Hasan, burada yaptığı konuşmada, Edirne Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu konserinin daha önce kentteki bir konser salonunda yapılmasının kararlaştırıldığını ancak afişlerde "Türk" kelimesi bulunması nedeniyle konserin son anda Yunan makamlarınca yasaklandığını söyledi.
     Konserin bu nedenle GTGB'nin bahçesinde gerçekleştirildiğini ifade eden Hasan, "Edirne Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, Gümülcineli Türklere unutulmaz anlar yaşattı. Bu tür kültürel etkinliklerin sürmesini arzu ediyoruz. Türkiye'den gelecek tüm sanat topluluklarına kapılarımız açıktır" diye konuştu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER