ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 14:42

Gümrükçüoğlu, 4 yıllık görev süresini değerlendirdi

Gümrükçüoğlu, 4 yıllık görev süresini değerlendirdi


Trabzon Belediyesi Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, düzenlediği basın toplantısında 4 yıllık görev süresini değerlendirdi.

    Gümrükçüoğlu, Belediye Çok Amaçlı Salonu’ndaki toplantıda yaptığı konuşmada, göreve gelirken vaat ettikleri 61 projeden bugüne kadar 7’sine başlayamadıklarını belirtti. 61 proje dışında 18 yeni proje başlattıkları ve birçoğunu tamamladıklarını kaydeden Gümrükçüoğlu, başlatamadıkları 7 proje ile ilgili çalışmalarının da devam ettiğini dile getirdi.

    Trabzon’un dev kentsel dönüşüm projelerinden olan Çömlekçi’de hak sahiplerine bugüne kadar 12 milyon lira ödendiği bilgisini veren Gümrükçüoğlu, TOKİ ile yaptıkları diğer projelerden biri olan Tabakhane Kentsel Dönüşümü’nde de hak sahiplerine 76 milyon lira ödendiğini ve bugüne kadar 180 binanın yıkıldığını kaydetti. Gümrükçüoğlu, Zağnos Vadisi dördüncü etabında kamulaştırmaların sürdüğünü ve dördüncü etap için hak sahiplerine bugüne kadar 27 milyon lira ödendiğini belirtti.

    Başkan Gümrükçüoğlu, kenti geleceğe taşıyacak projeleri yürütürken bir taraftan da yeni projeleri kazandırmaya devam ettiklerini belirterek, Çamoba'da bulunan 103 dönüm askeri alanı belediyeye kazandırdıklarını kaydederek, “Bu alana botanik bahçesi yapmak için proje çalışmalarına başladık. Çamoba'daki askeri alanı Zağnos Vadisi ile birleştirerek Trabzon'a yeni bir yaşam alanı kazandıracağız." ifadelerini kullandı.

    Trabzon'u bir Trabzon daha yapacak Kanuni Bulvarı'nın yapımına başlandığını kaydeden Gümrükçüoğlu, "Kanuni Bulvarı şehrin günlük hayatını bir o kadar daha yukarı çıkaracak. Bunun yanında Erdoğdu ve Karşıyaka- Uğurlu yollarının yapımı devam ediyor. Ayasofya Kavşağı'nı genişletme çalışmaları devam ediyor. İtfaiye Kavşağı ihalesi gerçekleştirildi ve yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Çömlekçide tünel çıkışından sonra yapılması planlanan kavşak ise Çömlekçi Kentsel Dönüşüm projesi ile birlikte planlanmaktadır. Bu projelerin tamamlanması ile kentimizde ulaşım önemli bir oranda rahatlamış olacak." dedi.

    Şehrin altyapısını geliştirmek ve yenilemek için projeler hazırladıklarını kaydeden Gümrükçüoğlu, “Trabzon'da yağmur suları ile kanalizasyon sularının birbirinden ayrılması çalışmalarımız sürüyor. İller Bankası Genel Müdürlüğü proje çalışmasını tamamladı. Kentin tümünün yağmur ve kanalizasyon sularının ayrılması çalışmasını etap etap yapacağız. Bu proje ile birlikte yağmur suları ile kanalizasyon suları ayrılarak derelerin temiz akması ve sahillerin daha da temiz hale gelmesi sağlanmış olacak." ifadelerini kullandı.

    Şehrin içme suyu şebekesinin en son 40 yıl önce yenilendiğini de kaydeden Gümrükçüoğlu, İller Bankası Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa yaptıkları çalışmalar sonucu projenin ihalesinin yapıldığı ve projelendirme çalışmalarının bitmek üzere olduğu bilgisini verdi. Projenin tamamlanmasının ardından yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini belirten Gümrükçüoğlu, şehrin tüm içme suyu şebekesini yenileyeceklerini söyledi.

    Kanalizasyon projesinin yapımı için hava fotoğrafları ve diğer altyapı çalışmaları devam ettiğini kaydeden Gümrükçüoğlu, kenti çağdaş ve modern bir altyapıya kavuşturmak için çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER