ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2014 Salı 09:56

Gümrük çalışanları Vali Yüksel’i ziyaret etti

Gümrük çalışanları Vali Yükseli ziyaret etti


Orta Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdür Vekili Hayrettin Coşkun ve beraberindeki heyet, Ankara Valisi Alâaddin Yüksel’i makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Dünya Gümrük Günü nedeniyle gerçekleşen ziyarette Vali Yüksel "Gümrükler hakkında farkındalık yaratma amacını güden dünya gümrük gününüz kutlu olsun." dedi.
Dünya gümrüklerinin uluslararası ticaretin önemli bir kısmını gerçekleştirdiğini, gümrük sisteminde iç ve dış iletişimin çok önemli olduğunu; bilgi paylaşımının ise olmazsa olmazı ifade ettiğini belirten Yüksel, bu nedenle; 2014 Dünya Gümrük Günü sloganının ‘İletişim: daha iyi bir işbirliği için bilgi paylaşım’ olarak belirlenmesinin doğru bir tespit olduğunu vurguladı.
Vali Yüksel “Türkiye için gümrük rejimi önemli bir unsurdur ve dünya pazarlarında, büyük Türkiye’nin yolu ticaretin geliştirilmesinde ve kolaylaştırılmasında önemli rol oynayan gümrük işlerinde kolay ticaretin sağlanmasından geçmektedir. Türk gümrüğünün personel yapılanmasının, fiziki şartlarının, teknik donanımlarının her geçen gün daha çok gelişmekte olduğunu” belirterek “Türkiye’nin ekonomik yapısının temel taşlarından olan Türk gümrükçülerinin dünya gümrük günü kutlu olsun.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER