ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 20:26

Gümrük Bakanlığı'ndan "Memur Teoman" yorumu

Gümrük Bakanlığından "Memur Teoman" yorumu

Sosyal medyaya sızdırılan belgelerin ardından en çok konuşulan isim memur Teoman oldu.


İnternet ortamına sızdırılan ses kayıtlarında rüşvet almadığı için sosyal medyada fenomen haline gelen "Memur Teoman", Ankara'da siyaset ve bürokrasi koridorlarında da günün konusu oldu.

Gümrük Müdür Yardımcısı Teoman Coşkun Dudak'ın, Gaziantep'e sürgün gönderilmediği, statüsünde de bir değişiklik olmadığı açıklandı.

Reza Sarraf ve Rüçhan Bayar arasında geçen ve devlet memurlarına verilecek rüşvetin konuşulduğu kayıtlarda, adı geçen 'gümrük memuru Teoman' sosyal medyada günün adamı haline gelmişti. Milliyet.com.tr'da yer alan habere göre, Gümrük ve Ticat Bakanlığı yetkilileri, şu bilgileri verdi:

"Teoman Coşkun Dudak, İstanbul birinci bölgede 8 yıl görev yaptı. Geçen yıl Temmuz ayında olağan tayinler çerçevesinde Gaziantep Gümrük Müdürlüğü'nde görevlendirildi. Gaziantep'teki müdürlüğümüz önemli bir birim. Kendisi yine gümrük müdür yardımcısı olarak atandı. Yani bir tenzili rütbe durumu sözkonusu değil. Gaziantep sürgün yeri değil. Bir sürgün sözkonusu değil. Tayininden dolayı kendisinin bize yansıyan bir sıkıntısı yok."

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER