ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 16:19

Gül’ün ziyareti anısına hatıra ormanı


12 Mayıs 2012’de Adıyaman’a gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Belediye’ye gerçekleştirdiği ziyaretin anısına, Belediye tarafından hatıra ormanı oluşturuluyor.

Cumhurbaşkanı Gül’ün anısına Petrol (Türmüz) Mahallesi bölgesinde Belediye tarafından dikilecek fidanlarla hatıra ormanı oluşturulacak. 7 Mart Perşembe günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek olan fidan dikimiyle birlikte, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adı Adıyaman’da yaşatılacak.

Cumhurbaşkanı Gül’ün 12 Mayıs 2012 tarihinde Adıyaman Belediyesi’ni ziyareti anısına Adıyaman’da bir hatıra ormanı oluşturacaklarına dair kendisine söz verdiklerini belirten Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, "Bilindiği üzere Sayın Cumhurbaşkanımız geçen yıl şehrimize gelmişti. Bu hem Adıyaman’ımız, hem de belediyemiz için tarihi bir gündü. Cumhurbaşkanımızın belediyemizi ziyareti sırasında zatıâlilerine ‘Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül Hatıra Ormanı’ adında kentimizde bir orman oluşturacağımızı söyledik. 7 Mart Perşembe günü saat 10.00’da Petrol Mahallesi’nde hatıra ormanı oluşturmak için fidan dikerek, bu sözümüzü yerine getireceğiz. Ağaç, insan hayatının her anında çok gerekli olan bir olgudur. Bugün soluduğumuz havada, içtiğimiz suda ağacın çok büyük önemi var. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül adına oluşturacağımız bu ormanla birlikte, hem adının ilimizde yaşatılacak olması, hem de kentimizin yeni bir ormana kavuşacak olması münasebetiyle çok mutluyum." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER