ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2012 Pazartesi 22:18

Gül'ün verdiği resepsiyonda ilkler yaşandı

Gülün verdiği resepsiyonda ilkler yaşandı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle Çankaya Köşkü'nde bir resepsiyon verdi.


 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle Çankaya Köşkü'nde bir resepsiyon verdi. Bu yılki Cumhuriyet resepsiyonu ilklere sahne oldu. Gül tarafından eşli yapılan davete ilgi büyük oldu.

Resepsiyona Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile kuvvet komutanları eşleriyle birlikte katıldı. Kabinedeki bakanlardan bazılarının da eşli katıldığı resepsiyona CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılmadı. CHP'den sadece İstanbul Milletvekili Faik Tunay katıldı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de katıldığı resepsiyona Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)'nden milletvekilleri Sırrı Sakık ile Hasip Kaplan katıldı. Mardin bağımsız milletvekili Ahmet Türk'ün de yer aldığı resepsiyonda, BDP'liler ve Türk'le Cumhurbaşkanlığı AB Danışmanı Zeynep Damla Gürel ilgilendi.

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın da katıldığı resepsiyonda, medya dünyasının önemli isimleri de hazır bulundu. Cihan Haber Ajansı (Cihan) Genel Müdürü Abdulhamit Bilici, Zaman Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Akbulut ve Genel Müdürü Ekrem Dumanlı, Samanyolu Grubu Başkanı Hidayet Karaca, Cihan Ankara Temsilcisi Mustafa Kılıç, Zaman Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Ünal ile çok sayıda gazeteci resepsiyona geldi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eşi Hayrunnisa Gül, davetlilerle tek tek tokalaşarak 'hoş geldin' dedi. Başbakanın eşi Emine Erdoğan ile Hayrunnisa Gül'ün samimi bir şekilde birbirlerine sarılmaları dikkat çekti. Basın mensuplarının Cumhuriyet Bayramını da kutlayan Gül ve eşi, daha sonra resepsiyon salonuna geçtiler.

Resepsiyonda, konuklar sohbet etti. Fakat Mecliste grubu bulunan partilerin temsilcileri bir araya gelip sohbet etmedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER