ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 20:19

Gül'ün affettiği mahkumlar tahliye edildi

Gülün affettiği mahkumlar tahliye edildi


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, sürekli hastalık ve sakatlık hali kapsamında affettiği 13 mahkum tahliye edildi. Tahliye edilen mahkumlar. "Bu saatten sonra dünya bizim, özgürlük gibisi yok." diye sevinçlerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün sürekli hastalık ve sakatlık hali kapsamında affettiği 13 mahkum Metris Cezaevi'nden tahliye edildi. Sağlık durumu kötü olan bazı mahkumlar ambulanslarla tahliye edilirken, durumu iyi olan mahkumlar is, özel araçlarla evlerine gönderildi.

3 sene felç olarak yatığını belirten Avni Sarı, "Türkiye Cumhuriyeti Devletine Allah razı olsun. Allah bizi çocuklarımıza kavuşturacak inşallah. Hanımım beni dört gözle bekliyor. 'Beyim gelsin çocuklarımın başında dursun diyor.' Özgürlük gibi bir şey yok. Bu saatten sonra dünya bizim. Allah içeridekileri de kurtarsın. Allah herkesten razı olsun." şeklinde sevincini paylaştı.

Tahliye olan bir diğer mahkum Hüseyin Şanlıoğlu ise "5 sene içerde yattım. Tahliye haberini duyunca dünyalar benim oldu. Evdekiler tahliye olduğumu bilmiyorlar. Kızımdan başka kimsem yok zaten. onun yanına gidiyorum. Obana bakar." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER