ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2013 Cumartesi 14:35

Gülşehir dünyaya tanıtılacak

Gülşehir dünyaya tanıtılacak


Kapadokya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (KAFSİD) tarafından, Nevşehir’in Gülşehir ilçesinin tarihi, turistik mekanlarının dünyaya tanıtımı için tanıtım kitabı hazırlanacak.

    Türkiye'nin peri bacaları ile ünlü önemli kültür ve turizm merkezi Kapadokya'da fotoğrafçılık ve sinema branşlarında açtığı eğitici kurslarla ön plana çıkan KAFSİD Gülşehir için kolları sıvadı. KAFSİD Başkanı Yönetmen Mustafa Karakaya, Başkan Yardımcısı Yasin Reçber ve KAFSİD Üyesi Murat Güven, Gülşehir Kaymakamı Murat Ertekin’i ziyaret etti. Ziyarette KAFSİD, Gülşehir Belediye Başkanlığı ve Gülşehir Kaymakamlığı işbirliğiyle ilçenin tanıtımı için tanıtım kitabı hazırlanması için çalışma başlatılmasına karar verildi. Gülşehir Kaymakamlığı ve Gülşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Kapadokya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (KAFSİD) üyesi Fotoğraf Sanatçıları tarafından hazırlanacak olan tanıtım kitabında ilçenin tarihi ve kültürel değerlerinin dünyaya tanıtılması hedefleniyor.

    Anadolu’nun İncisi Kapadokya, Tarihin İzinde Derinkuyu ve Kaymaklı tanıtım kitaplarının ardından Gülşehir için kolları sıvadıklarını belirten KAFSİD Başkanı Yönetmen Mustafa Karakaya, "Kapadokya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (KAFSİD) olarak Gülşehir Kaymakamlığı ve Gülşehir Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlayacağımız tanıtım kitabıyla Gülşehir’in tarihi ve kültürel değerlerini Türkiye’ye ve tüm dünyaya tanıtmayı amaçlıyoruz. Tanıtım kitapçığımız ilk etapta bin adet basılacak. Tanıtım kitapçığının yanı sıra Gülşehir için profesyonel bir tanıtım filmi de hazırlayacağız. Hazırlayacağımız tanıtım kitapçığıyla tanıtım filmi ülke genelinde düzenlenen fuarlarda katılımcılara ücretsiz olarak dağıtılacak.” dedi.

    KAFSİD üyesi fotoğraf sanatçıları, Gülşehir’in tarihi turistik mekanlarını fotoğraflayarak tanıtım çalışmalarına başlayacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER