ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 11:51

'Gül’le Yaşamak' yarışmasının ödülleri verildi

Gülle Yaşamak yarışmasının ödülleri verildi


Kütahya'nın Simav ilçesinde Kutlu Doğum kutlamaları kapsamında düzenlenen 'Gül’le Yaşamak' isimli yarışmada dereceye girenlere, törenle ödülleri verildi. Simav Öğretmenler Yardımlaşma Derneği ile Simav İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği sınava Simav, Pazarlar ve Şaphane ilçelerinden 4 bin öğrenci katıldı.

Yarışma da ortaokul öğrencileri Rahime Kaya'nın 'Efendiler Efendisi Hz. Muhammed', liseliler ise Ümit Kesmez'in 'Peygamberimizin Nurlu Hayatı' isimli kitaplarını okudu. Kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler için Özel Bahar Koleji Konferans Salonu'nda ödül töreni düzenlendi. Törene Simav İlçe Kaymakamı Yüksel Ünal, Simav İlçe Müftüsü Yakup Yüksel, Uşak Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Kılınç, Pazarlar İlçe Milli Eğitim müdürü Kemal Sevgi, Şaphane İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Gözeten, Simav İlçe Milli Eğitim Şube müdürü Dursun Gülseren, Şaphane Belediye Başkanı Ramazan Yeşildeniz, daire müdürleri, öğrenciler ve diğer vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Ünal, güzel bir iş yapıldığını, dernek üyelerinden, esnafa kadar kimin emeği varsa herkese teşekkür ediyorum, bir çok il ve ilçe de bu tür organizasyonlar yapıldığını söyledi.

Yarışmada toplam 100 öğrenciye ödül verildi. Ortaokul öğrencilerinden birinci Öreğler Ortaokul öğrencisi Fadime Ata, lise öğrencilerinden ise birinci Simav Fen Lisesi öğrencisi Nagihan Ergenç oldu. Birinci olan öğrencilere bilgisayar ödülünü Simav İlçe Kaymakamı Yüksel Ünal, ikinci olan öğrencilere note-book hediyesini Şaphane İlçe Belediye Başkanı Ramazan Yeşildeniz ve eşi tarafından verildi.

Ödül töreni sonunda 2 kişiye kura ile altın hediyesi verildi. Ortaokul öğrencileri için kura çekimini Simav İlçe Müftüsü Yakup Yüksel, lise öğrencileri için ise fedakar Simav esnaflarından Hüseyin Şeker yaptı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER