ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 15:25

Gülistan Caddesi, gökkuşağı renginde

Gülistan Caddesi, gökkuşağı renginde


Batman Gülistan Caddesi Gökkuşağı renklerine boyandı. Sabah iş yerlerini açan esnaf, gördüğü manzara karşısında şaşırdı. Gök kuşağı renkleriyle rengarenk olmuş caddeyi gören esnaf, "Çok güzel olmuş. Bunu kim yapmışsa Allah razı olsun." dedi.

Batman Kent Konseyi Gençlik Meclisi, trafiğe kapalı yol olan Gülistan Caddesini akşam Gökkuşağı renklerine boyadı. Daha önce Tekel Caddesi olarak bilinen ve 2003 yılında Batman Belediyesi tarafından trafiğe kapatılıp sadece yaya geçişine açılan Batman'ın en işlek caddelerinden Gülistan Caddesi akşam geç vakitte Gökkuşağı renkleriyle boyandı.

Gökkuşağı renkleriyle süslenen cadde esnafı sabah iş yerlerini açtığında gördüğü manzara karşısında şaşırdı. Esnaf, "Sabah iş yerlerimizi açtığımızda gördükki cadde yol boyunca rengarenk olmuş. Çok güzel olmuş. Bunu kim yapmışsa Allah razı olsun." dedi.

İstanbul Karaköy ve Cihangir arasında bulunan Fındıklı'daki merdivenlerin önce Gökkuşağı renklerine, daha sonra da gri renklere boyanmasının ardından böyle bir karar aldıklarını ifade gençlik meclisi, dünyanın sadece siyah-beyaz renklerden ibaret olmadığına dikkat çekmek Gülistan Caddesi'ni Gökkuşağı renklerine boyadıklarını belirtti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER