ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 22:59

"Güler barış sürecine büyük katkı sağlar"

"Güler barış sürecine büyük katkı sağlar"


Kabinede yapılan revizyonda Mardin Milletvekili Muammer Güler’in İçişleri Bakanlığına getirilmesi Mardin’deki Sivil Toplum Örgütleri tarafından sevinçle karşılandı. Sivil Toplum Temlisilcileri Güler'in, barış sürecine büyük katkı sağlayayacağını ifade ettiler.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Mardin İş adamları Derneği M. Ali Babaoğlu, Muammer Güler'in bakan olmasının Mardin ve bölge açısından büyük bir şans olduğunu belirtti. Güler'in Türkiye’nin değişik kurumlarında çalışmış, birçok ilde valilik yapmış biri olarak Türkiye’ye büyük hizmetler getireceğine inandığını söyleyen Babaoğlu, ”Özellikle son zamanlarda Türkiye’de yaşanan barış sürecine büyük katkı sağlayacaktır. Kendisi birikim ve donanıma sahiptir. Barış ve huzur için önemli adımları sağlayacaktır.” dedi.

Mardin için bir sürpriz karar olduğunu belirten MUSİAD Başkanı M. Ali Dündar ise kabinede yapılan revizyonun en önemli ve isabetli kararı Muammer Güler'in bakan olması olduğunu söyledi. Dündar, ”Yeni bir süreç içine girdiğimiz bu günlerde Mardin’den Güneydoğu’dan bir bakan olması bölge barışına da önemli katkı sağlayacaktır. Muammer beyi tebrik ediyorum. Türkiye’ye ve Mardin’e hayırlı olsun” dedi.

Uluslararası Stratejik Tahlil ve Araştırmalar Merkezi (USTAD) Başkanı Ahmet Akgül de bu süprizi daha önce beklediklerini ifade edip şunları söyledi: "Mardin büyük bir beklenti içindeydi. Bu beklenti bugün gerçekleşti. Büyük bir düşünce adamı Türkiye’nin İçişleri Bakanlığına getirilmesi son derece olumlu bir karardır. Mardin için çok önemlidir. Mardin’in daha da tanıtılmasında önemli katkıları olacak. Kendisinden Türkiye için büyük hizmetler bekliyoruz. Türkiye’de huzur ve barışın tesisi için önemli vazifeler alacaktır.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER