ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 15:35

Güler: "4 kişi hayatını kaybetti"


İçişleri Bakanı Muammer Güler, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde iki ayrı noktada meydana gelen patlamalarda 4 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Mardin’de basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Belediye binası önünde ve PTT binası önünde iki bombalı aracı patladığı bilgisinin kendilerine ulaştığını belirten Güler, ‘‘İlk bilgilere göre 4 ölü ve 18 yaralı olduğunu öğrendik. Sayıların artmasından endişe ediliyor. Gerekli güvenlik önlemleri alınıyor. Valimiz olay yerine intikal etti. Talimatları Jandarma Genel Komutanımız ve Emniyet Genel Müdürümüze ilettik. Civardan oraya her türlü kuvvet sevkiyatı yapılıyor.’’ diye konuştu. Güler, olayın arkasında kimlerin olduğunun araştırıldığını söyledi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise 15 civarında ambulansın olay yerine ulaştığını söyledi. İki ambulans helikopterin olay yerine hareket ettiğini kaydeden Müezzinoğlu, ‘‘Ümit ederiz yaralı ve ölü sayısında artış olmasın. İl genel sekreteri ve il sağlık müdürü oraya ulaştı. Valimizle değerlendirmeleri yapıyor.’’ açıklamasında bulundu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER