ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2012 Salı 08:19

Gülen'den cemaate çözüm yolu!

Gülenden cemaate çözüm yolu!

İşte Fethullah Gülen'in dershaneler için bulduğu çözüm yolu... Cemaat bu yolu izleyecek.


Fethullah Gülen dershanelerin kapatılması halinde cemaatin izlemesi gereken yeni yolu çizdi.

Gülen'e göre yola her şekilde devam edilmesi gerekiyor. Başbakan Erdoğan'ın dershanelerin kapatılmasıyla ilgili açıklama yapmasının ardından dershanelerin akibetinin ne olacağı tartışılmaya devam ediliyor.

Kamuoyunda en çok cemaate yakın olan dershanelerin ne yapacağı merak konusu olmuştu. Fethullah Gülen Bamteli sohbetlerinde dershane kelimesinden söz etmeden cemaatin izlemesi gereken yolu gösterdi.

Rotahaber'in haberine göre, Gülen adeta 'dershaneler kapatılmasın' diyenlere cevap olabilecek şeyler söyledi. Gülen alternatif yollar oluşturulması gerektiğine dikkat çekerek bu tür uğraşları zaman kaybetme olarak nitelendirdi. Onlarla uğraşmaya kalkarsanız, bir yerde takılır kalırsınız.. Zamanı israf etmiş olursunuz. Hiç uğraşmadan, alternatif yollar ve yöntemler oluşturarak yolunuza devam edeceksiniz.

İşte Gülen'in o açıklaması:

"Hareketi, hamleyi, gayreti durdurmadan, Allah'ın izni ve inâyetiyle alternatif yollar, yöntemler oluşturarak yola devam etmeli.. Onlarla uğraşmaya kalkarsanız, bir yerde takılır kalırsınız.. Zamanı israf etmiş olursunuz. Hiç uğraşmadan, alternatif yollar ve yöntemler oluşturarak yolunuza devam edeceksiniz. Evinizi kapattıkları zaman yurt açacaksınız. Yurtlarınızı kapattıkları zaman ev yapacaksınız. Okulunuzu kapattıkları zaman üniversite yapacaksınız. Üniversitenizi kapattıkları zaman on tane okul açacaksınız. Hiç durmadan yürüyeceksiniz. Hafizanallah, durup başkalarıyla meşgul olmaya kalktığınız zaman, zamanı beyhude kullanmış, israf etmiş olursunuz. Zamanı israf etmenin hesabını da Allah sorar. "
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER