ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 18:55

Gülenay, İsrail'den gelen kordon kanı

Gülenay, İsrailden gelen kordon kanı


Yaklaşık bir buçuk yıldır akut lösemi ile mücadele eden Gülenay Gürbüz Elmacı, ‘Kurtuldu’ denilen kordon kanı naklinden 4 ay sonra tedavi gördüğü Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde hayatını kaybetti.

Türk Hava Yolları'nda (THY) kabin memuru olarak görev yapan 26 yaşındaki Gülenay Gürbüz Elmacı, uzun süredir lösemi hastalığıyla mücadele ediyordu. 6 ay önce İsrail'den bulunarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından getirilen kordon kanı Elmacı'ya nakledilmişti. Elmacı, başta başarılı geçen tedavi sürecine daha sonra cevap vermemeye başladı. Elmacı, tedavi gördüğü Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde hayata gözlerini yumdu.

Genç yaşta hayatını kaybeden Gülenay Elmacı'nın ailesi, evlerinde taziyeleri kabul etti. Gülenay Elmacı, cenazesi hastaneden alınarak Hunat Camii’ne getirildi. Acılı eş Umut Elmacı, konuşmakta zorlanırken, cenazenin başından bir an olsun ayrılmadı, eşinin fotoğrafına dakikalarca baktı. Anne Sevim Gürbüz, "Umudumu yitirdim. Oysa kordon kanından sonra o da biz de çok umutlanmıştık. Acım çok büyük." dedi.

İstanbul’dan THY uçağı ile cenaze törenine THY Kabin Hizmetleri Başkanı Emine Lim ile Gülenay’ın 15 hostes arkadaşı da katıldı. Kılınan namazdan sonra cenaze, Talas ilçesi Halef Hoca Mezarlığı'na defnedildi.

Gülenay, 2011 yılında Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kendisine 'akut lösemi' teşhisi konulması üzerine, yaklaşık 9 ay burada tedavi gördü. Bu sırada eşi Umut Elmacı ile evlendi. Daha sonra İsrail’den gelen kordon kanı nakli yıl başından sonra yapılmıştı. İstanbul’da fenalaşan Gülenay, kısa zaman önce Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne getirilerek tedavi altına alındı. Gülenay Elmacı, burada hayatını kaybetti.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER