ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 17:22

Gül'den I. İnönü Zafer mesajı


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstiklal Savaşı'nın, milletin Büyük Atatürk önderliğinde zor şartlar altında verdiği bir onur, gurur ve varolma mücadelesi olduğunu belirterk, Batı Cephesi'ndeki ilk zafer olan Birinci İnönü Zaferi'nin de millete moral ve inanç aşıladığını, ordunun gücünü ve vatana sahip çıkma kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğini bildirdi.
    
Gül, I. İnönü Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, İstiklal Savaşı'nın, milletin Büyük Atatürk önderliğinde zor şartlar altında verdiği bir onur, gurur ve varolma mücadelesi olduğuna dikkati çekerek, ''Nihai zafere ulaşma sürecinde çok çetin yollardan geçilmiş, adım adım sonuca ulaşılmıştır. I. İnönü Zaferi de milli mücadelenin çok kritik bir aşamasında kazanılmış, hayati başarılardan biridir'' ifadelerini kullandı.
    
Cumhurbaşkanı Gül şunları kaydetti:
    
''Batı Cephesi'ndeki ilk zafer olma özelliğiyle de öne çıkan bu zafer, milletimize moral ve inanç aşılamış, ordumuzun gücünü ve vatana sahip çıkma kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.
    
I. İnönü Zaferi'nin yıl dönümünde atalarımızın vatan, bağımsızlık ve özgürlük için verdikleri mücadeleyi, bizlere hür, müstakil, güçlü bir ülke bırakmak için yaptıkları emsalsiz fedakarlıkları, bugünlere gelmemiz için ne bedeller ödendiğini bir kez daha hatırlıyoruz.
    
Bizler de miras aldığımız Türkiye Cumhuriyeti'ni birlik ve beraberlik içinde parlak yarınlara taşımak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.
    
I. İnönü Zaferi'nin yıl dönümünde Büyük Atatürk'ü, Batı Cephesi Komutanı İsmet İnönü'yü, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını saygıyla ve rahmetle yad ediyorum.''
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER