ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 15:35

Gül: Yanlışa 'doğru' diye ısrar ederseniz, inandırıcılığınız gider


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İlk gün Gezi Parkı'nda olup bitenlerin yanlış olduğunu söyledi. Gül, "Yanlışlara 'bu yanlış oldu' demezsek, o zaman bu olgunluğumuza yakışmaz." dedi.

Rize Valiliği'nde gazetecilere açıklama yapan Gül, "İlk gün Gezi Parkı'nda olup bitenler yanlıştı maalesef. Bunu İstanbul polisi de gördü. Onun için dün, evvelki gün bakın davranışı nasıl farklı. Ben kendileriyle de konuştum. İstanbul polisi de gördü, İstanbul yönetimi de gördü. Yanlışa da 'doğru' diye ısrar ederseniz, inandırıcılığınız gider. Bunu herkes gördü." diye konuştu.

Gazetecilerin "Olaylar ilk başladığında 'mesaj alındı' demiştiniz. Başbakan ise 'ne mesajı alındı, bilmiyorum' demişti. Bu mesajı sayın Başbakana ilettiniz mi?" sorusuna ise Gül, şu cevabı verdi: "Herkeste ilk günün bir karmaşası vardı. Sayın Başbakan yurt dışındaydı. Bugün niçin görüşüyor? Demek ki onların da çeşitli düşüncelerini öğrenmek için. Üstelik birinci elden öğrenmek için, öyle değil mi? Bire bir davet edip onlarla görüşmesi ne demek? Artık ondan, bundan, dışarıdan, uzaktan değil bire bir dinlemek istiyor. Bunlar güzel şeyler. Başında söylediğim şey ne? 'Bunları demokratik olgunlukla aşacağız' dedim. Bunlar kesinlikle zaafiyet değildir. Bunun bilinmesini isterim. Bunların hepsi demokratik olgunluktur. Nihayetinde ülke bizimdir. Bütün vatandaşlarımızın farklı fikirleri, aykırı düşünceleri olabilir." değerlendirmesinde bulundu.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER