ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Haziran 2013 Pazartesi 14:04

Gül: 'Mesaj alınmıştır'

Gül: Mesaj alınmıştır

Gezi Parık olaylarından dünden beri devreye girmesi istenen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, açıklama yaptı.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Gezi Parkı protestoları ile ilgili açıklama yaptı.

Gül açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Demokrasi sadece seçim değildir. İyi niyetli mesajların hepsi alınmıştır gereği yapılacaktır. Herkes sağduyulu olmalı. Bu tip toplumsal olaylarda illegal örgütler esir alırlar. Buna izin verilmemeli.

Bu noktadan sonra dikkatli olunmalı illegal örgütler devreye girebilir. Türkiye demokrasisi test edildi artık sakin olunmalı.Mesajlar alındı gereği yapılacak. Bu saatten sonra  herkes sağduyulu davranmalı"

Açık bir toplum içerisinde yaşıyoruz. Ve hepimizin farklı farklı düşüncelerimizi görüşlerimizi siyasi eğilimlerimizi inançlarımızı bununlara muhakkak ki saygı göstermemiz gerekir. Bu saygı ve sevginin şüphesiz karşılıklı olması gerekir. Herkesin kendi ülkesinde en geniş şekilde kendisini özgür hissetmesi gerekir.

Bu çerçeve içerisinde demokrasiler dediğimizde demokrasilerle tabii ki seçimlerle halkın iradesi ile herşey ortaya çıkar. Ama demokrasi demek sadece seçim demek de değildir. Seçimlerin dışında da farklı görüşler, farklı durumlar, itirazlar varsa bunların da çeşitli yollarla dile getirilmesinden daha tabi de bir şey olamaz. Barışçı gösteriler de tabi ki bunun bir parçasıdır.''

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER