ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 18:58

Gül: Marmaray'la Avrupa ve Asya'yı birleştiriyoruz

Gül: Marmarayla Avrupa ve Asyayı birleştiriyoruz


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Bugün Cumhuriyeti kutlarken hükümetimiz büyük bir projeyi de vatandaşlarımızın hizmetine sunuyor. Marmaray'la Asya ile Avruypa'nın en uzak uçlarını da bu tünel vasıtasıyla birleştiriyoruz." dedi.

Marmaray projesinin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Gül, "Proje İstanbullulara, Türkiyeye hayırlı olsun. 153 sene önce hayal edilen bu proje bugün ne mutlu ki hükümetimiz tarafından açılışı gerçekleştirildi. Zannetmeyin ki Avrupa ve Asya'nın en yakın noktalarını bağlıyoruz. Marmaray'la Asya ile Avruypa'nın en uzak uçlarını da bu tünel vasıtasıyla birleştiriyoruz. Atlas Okyanusu'ndan Hint Okyanusu'na kadar artık kesintisiz bir tren yolu yapılmış oluyor. Pekin ile Londra arasını bağlayan bir tünel oldu." diye konuştu.

Bu projenin sadece İstanbul'u değil dünyayı ilgilendiren bir proje olduğunu ifade eden Gül, "Son yıllardaki istikrar ortamı büyük projeleri devreye sokma imkanı vermiştir. İnanıyorum ki bu huzur ortamı devam ettiği sürece yeni projeler Türk milletinin hizmetine sunulacak." dedi.

Katkılarından dolayı Başbakan Erdoğan, Bakan Binalı Yıldırım tebrik eden Cumhurbaşkanı Gül, "Bu proje büyük bir mühendislik başarısıdır. Bu projeyle hep gurur duyacağız ve yeni projeleri de hep beraber hayata geçirerek Türkiye'yi muassır ülkeler arasına sokacağız." diye konuştu.

Konuşmasının ardından Bakan Binalı Yıldırım, Cumhurbaşkanı Gül'e plaket takdim etti.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER