ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 11:46

Gül, halkı sağduyuya davet etti


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çalışanların birlik, dayanışma ve mücadele günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün, kutuplaşmalardan ve gerginliklerden uzak bir şekilde, huzur içinde, coşkuyla, bir bayram havasında kutlanması konusunda her kesimin sağduyulu ve sorumlu davranmasını istedi.

Gül, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. "Çalışan kesimlerin hak taleplerini dile getirdiği bir platform olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, emeğin değerini ortaya koyan yönüyle toplum hayatında yer edinmiştir." diyen Gül, Türkiye'nin gelişmesinde ve kalkınmasında büyük pay sahibi olan tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü tebrik etti.

1 Mayıs'ın çalışma barışını güçlendirmesini, birlik ve beraberliği pekiştirmesini dileyen Cumhurbaşkanı Gül, mesajında şunları ifade etti: "Çalışanların birlik, dayanışma ve mücadele günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün, kutuplaşmalardan ve gerginliklerden uzak bir şekilde, huzur içinde, coşkuyla, bir bayram havasında kutlanması konusunda her kesimin sağduyulu ve sorumlu davranması içten temennimizdir. 1 Mayıs'ın anlamına yakışır bir şekilde kutlanmasının, toplumsal barışa da katkı sağlayacağı unutulmamalıdır. Önemli olan geçmişten gerekli dersleri çıkararak, acı olayların yaşanmasına fırsat vermeden geleceğe umutla ve güvenle bakabilmektir. Türkiye, gerek demokrasimizin gerek çalışma hayatının çok daha ileri standartlara kavuşturulması konusunda ciddi adımlar atmaktadır. Eksikliklerin de her kesimin katkısı ve duyarlı yaklaşımıyla giderileceğine, çalışma hayatıyla ilgili sorunların karşılıklı diyalog ve uzlaşma içerisinde çözüme kavuşacağına inanıyorum. Emek ve Dayanışma Günü’nde bütün çalışanlarımıza bir kez daha tebriklerimi iletiyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER