ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2012 Pazartesi 13:53

Güçlü Türkiye'nin yolu milletçe bir olmadan geçiyor

Güçlü Türkiyenin yolu milletçe bir olmadan geçiyor

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, güçlü Türkiye'nin yolunun, milletçe bir olma ve kaynaşmadan geçtiğini söyledi.


Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, güçlü Türkiye'nin yolunun, milletçe bir olma ve kaynaşmadan geçtiğini söyledi. Bulgurlu, Türkiye'nin kalkınması ve ileriye gitmesini istemeyen şer güçlerin karanlık oyunlarının, milletçe kenetleşerek her daim bozulacağını belirtti.

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 89. yıl dönümü Antalya'nın Manavgat ilçesinde coşku ile kutlandı. Manavgat Kaymakamlığı önünde yapılan Cumhuriyet Bayramı kutlaması, ilçede Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Metin Alkaya ve Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in halkı selamlamasıyla başladı.
        
Kutlama etkinliklerinde, okullarda Cumhuriyet Bayramı coşkunu anlatan şiir, resim ve kompozisyon yapan öğrencilere ödülleri; Kaymakam Bulgurlu, Garnizon Komutanı Alkaya ve Belediye Başkanı Sözen tarafından verildi. Etkinlikte, Manavgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü (HEM) Mehteran Takımı konser verdi. HEM'in halk oyunları grubu, yöresel halk oyunlarından gösteriler yaptı. Cumhuriyet Bayramı kutlamasına gelen halk HEM Mehteran Takımı'nın çaldığı Ceddin Deden, Sancak Marşı, Hücum Marşı, Genç Osman Marşı ve Fetih Marşı ile coştu.
       
Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına, Comenius Projesi kapsamında MATSO Denizcilik Lisesi'ne gelen 14 öğretmen de katıldı. İspanya, Danimarka ve Romanya'dan gelen öğretmenler, HEM Mehteran Takımı'nın verdiği konserde fotoğraf çekerek, Osmanlı müziğinin sesine tempo tuttu.
        
Kaymakam Bulgurlu, yaptığı konuşmada, şer güçlerin kardeşi kardeşe düşürerek ülkenin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışmasına yönelik girişimlerin her zaman boşa çıkacağını kaydetti. Bulgurlu, "Milli birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhumuzu bozarak ülkede kardeşi kardeşi düşürerek nifak tohumları ekmeye çalışanlar hiç zaman emellerine ulaşamayacak. Milletimizin kardeşlik ruhu ve engin sağduyu, şer güçlerin oyunlarını her zaman bozacaktır. Milletimiz şer güçlerin oyununa gelmeyerek kardeşçe yaşayacaktır. Ülkemiz topraklarında hür ve özgürce yaşamamızı canlarıyla ödeyen aziz şehit ve gazilerimize minnet borçluyuz. Aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Allah mekanlarını cennet etsin. Gazilerimiz de her daim baş tacımız." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER