ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Nisan 2014 Pazartesi 20:41

Gösteride bir polis, 12 öğrenci yaralandı

Gösteride bir polis, 12 öğrenci yaralandı


Şırnak'ın Silopi ilçesinde yaşanan izinsiz gösteride başına isabet eden taş sonucu bir polis memuru yaralanırken, olay esnasında atılan gaz bombasından 12 öğrencinin etkilendiği ve hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Silopi’de yine olaylar çıktı. Yenişehir Mahallesi’nde bulunan yeni Adliye binası göstericilerin hedef tahtası haline gelmiş. Hemen hemen her gün adliye binası taşlaması üzerine polis adliye çevresinde nöbet tutmaya başladı. Bugün de bir grup göstericilerin adliye binasına taş atması sonucu polis göstericilere müdahale etti. Müdahale esnasında bir polis memurunun başına isabet eden taş sonucu yaralandı. Ayrıca olay esnasında polis tarafından kullanılan biber gazından dolayı yakında bulunan Süleyman Demirel İlköğretim Okulu’nun bazı öğrencileri gazdan etkilendiği iddia edildi. Okul bahçesinde gazdan dolayı fenalaşan öğrenciler hastaneye kaldırıldı. İddiaya göre o sırada bahçede oynayan 12 çocuk gaz bombasının etkisiyle baygınlık geçirdi. Olayı sonrası HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız Silopi Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılan öğrencilerin durumuna ilişkin hastane başhekimiyle görüşerek bilgi alan Sarıyıldız, yaşanan duruma tepki gösterdi.
Sarılyıldız, ''Süleyman Demirel İlköğretim Okulu'nda okuyan Yyaşları 10 ile 12 arasında değişen çocuklar, polisin okul bahçesine ve sınıflara kadar gaz bombası atılarak hastaneye kaldırılmış durumda. 23 Nisan deniliyor, Kürt çocuklarına gaz bombası reva görülüyor. Kimse devletin bu pratiklerinden sonra bizden iyimser olmamızı beklemesin. Bu tür olaylar bölge insanın devlete olan yaklaşımını belirliyor. Sebebi ne olursa olsun okullardaki 10–12 yaşlarındaki çocuklara gaz bombası atılmaz, kimse de bu yaştaki çocukların polise zarar verdiği gerekçesi ve ideasıyla karşımıza çıkmasın böyle bir durumun olması mümkün değildir," dedi.

Hastanede tedavi altına alınan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER