ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 20:54

Görmez Vakfe Duası'nı yaptırdı

Görmez Vakfe Duasını yaptırdı

Diyanet İşleri Başkanı Görmez Vakfe Duası'nda "İnsanın insana yaptığından utanıyoruz. Müslümanın Müslümana ettikleriyle kahroluyoruz" dedi.


Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in Arafat'ta hacı adaylarına yaptırdığı "Vakfe Duası" Ankara'da da Hacı Bayram-ı Veli Camisi'nde canlı yayınlandı.

Kurban Bayramı arifesi nedeniyle sabah erken saatlerde Hacı Bayram-ı Veli Camisi'ne gelen vatandaşlar, öğle namazının ardından cami yakınına kurulan dev ekrandan canlı sunulan Görmez'in hacı adaylarına yaptırdığı duaya eşlik etti.

Dua sırasında bazı vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamadı, Görmez'in duanın ardından her hacı adayının yanındaki kişiye sarılarak helallik almalarını istemesi üzerine vatandaşlar da birbirine sarılarak helallik istedi.

Vakfe Duası'na katılmak üzere Hacı Bayram-ı Veli Camisi'ne gelen Osman Ece, daha önce hacca gittiğini dua esnasında aynı duyguları yaşadığını belirterek, "Allah bu duyguyu yeniden yaşatanlardan razı olsun" dedi.

Hacı Veli Karadeniz ise duanın yayınlanmasına vesile olan herkese teşekkür ederek, "Arafat'ı hissediyorum, kendimi tutamıyorum, hislerimi anlatamıyorum" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER