ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 22:43

Görme engelli öğrencilere kabartmalı saat ve daktilo hediyesi


Kocaeli Valisi Ercan Topaca, kendisini ziyaret eden görme engelli öğrencilere kabartmalı saat ve daktilo hediye etti.
     Valilikte düzenlenen törende konuşan Topaca, Şehit Selçuk Gökdağ İlköğretim Okulundaki görme engelli öğrencilerin daha önceki ziyaretlerinde kabartmalı saat ve daktilo talebinde bulunduğunu belirterek, istenilen malzemelerin yurt dışından getirildiğini anlattı.
     Çocukların her şeyin en iyisi ve güzeline layık olduğunu vurgulayan Topaca, "Çocuklar anne ve babalara Allah'ın bir emaneti. Onların da duyguları var, her şeyi hissediyorlar. Hisleri bizden daha kuvvetli. Onlara sahip çıkmak, onları hayata bağlamak, onların hayata tutunmasına yardımcı olacak her türlü desteği yapmak hepimizin görevidir" diye konuştu.
     Topaca, bir toplumun gelişmişliği ve refah düzeyinin, engelli vatandaşlarına sahip çıkmasıyla doğru orantılı olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:
     "Bir toplum engellilere sahip çıkamıyorsa onların ihtiyacını karşılayamıyorsa o toplumun tam anlamıyla geliştiğini, refah düzeyinin yüksek olduğunu söylemek mümkün değil. Onun için devletimiz son dönemde engelliler, yaşlılar, yardıma muhtaç durumda olanlarla ilgili çok ciddi düzenlemeler yapıyor. Kimsenin aç ve açıkta kalmaması ve eğitimini tamamlaması için her türlü tedbiri alıyor."
     Vali Topaca daha sonra, öğrencilere kabartmalı saat ve daktilolarını teslim etti.
     Öğrencilerle bir süre sohbet eden Topaca, çocukların bilgisayar istemesi üzerine bu talebi de karşılayacaklarını ifade etti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER