ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 17:25

Görevinden alınan müdür, yeniden görevine döndü


Vekaleten sürdürdüğü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevinden alınmasının ardından, açtığı davayı kazanan Müdür Aydın Yılmaz görevine geri döndü.

Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 9 Nisan 2010 tarihinde Sosyal Hizmetler Manisa İl Müdürlüğü görevine asaleten atandığını hatırlatarak, 2011 yılına kadar aynı görevi sürdürdüğünü söyledi. 2011 yılında yürürlüğe giren kanun hükmünde kararname ile ülke genelindeki diğer il müdürleri gibi araştırmacı kadrosunda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevine vekalet ettiğini aktaran Yılmaz, 9 Şubat 2012 tarihinde bakanlık onayı ile vekaleten görevlendirmeden alındığını bildirdi. Yapılan işlemin hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle dava açtığını belirten Yılmaz, davanın lehine sonuçlandığını bildirdi.

Görevden alındığından bu yana, il müdürlüğünde araştırmacı kadrosunda görev yaptığını hatırlatan Aydın, “Görevden alınmamın hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle açmış olduğum davayı kazandım. Açmış olduğum dava, 14 Haziran 2013 tarihinde lehime sonuçlandı ve mahkeme kararı, 29 Temmuz 2013 tarihinde Bakanlığa tebliği yapıldı. Bakanlığa yapılan tebliğin ardından, 29 Ağustos tarihinde daha önceki görevime geri döndüm." dedi. Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevini, 9 Şubat 2012 tarihinden bu yana vekaleten Murat Konan sürdürüyordu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER