ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 15:59

Görevden alınan Gemlik Belediye Başkanı Güler'den bisikletli eylem


Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde Belediye Başkanlığı yaparken 'Görevini kötüye kullandığı' gerekcesiyle hakkında devam eden soruşturma kapsamında görevinden alınan Fatih Mehmet Güler, kaleme aldığı mektubu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ulaştırmak için bisiklet ile Ankara'ya gitmek üzere yola çıktı.

Gemlik'te 2009 yılında yapılan yerel seçimlere CHP'nin adayı olarak katılıp kazanan Fatih Mehmet Güler hakkında, 2011 yılında 'Görevi kötüye kullanma' suçlamasıyla adli soruşturma başlatıldı. Güler soruşturma kapsamında, 2011 yılı Mart ayında, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı. Güler'in görevden alınmasından sonra, Gemlik Belediye Meclisi'nde yapılan seçimlerin ardından, Başkan Vekilliğine AK Parti'li Üye Avukat Refik Yılmaz getirilmişti.

Fatih Mehmet Güler, göreve iade edilmesi için yaptığı tüm başvurulardan sonuç alamayınca kaleme aldığı mektubu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ulaştırmak için bugün bisiklet ile Gemlik'ten Ankara'ya gitmek üzere yola çıktı.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde mola veren Güler, yazdığı mektubu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ulaştırmak için bisikletiyle yola çıktığını söyledi. Güler, Belediye Başkanlığı yapmasının önünde herhangi bir engel bulunmadığını ancak görevinden uzak tutulduğunu iddia etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER