ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2014 Çarşamba 14:13

Görev başındaki gazetecilere saldırı

Görev başındaki gazetecilere saldırı

Bolu’da ulusal yayın yapan Abant Televizyonu Sahibi Mehmet Altun ve yanındaki kameraman, Yeniçağa ilçesinde bir firmaya ait iş yerinin çalışma alanını görüntülerken, saldırıya uğrayarak dövüldü. Abant Televizyonu Haber Merkezi’ne, Yeniçağa ilçesinde kaçak torf çıkartıldığı yönünde ihbar geldi. Televizyon Sahibi Mehmet Altun, yanına bir kameraman alarak Yeniçağa’ya gitti. Kuş Cenneti’ne girdiği sırada telefonu çalan Altun, “Çabuk o bölgeyi terk edin” diyerek tehdit edildi. Kameraman görüntü aldıktan sonra televizyona geri dönmek için yola çıkan gazetecilerin önü 20 araçla kesildi. Araçlardan inen grup, aracın camlarını kırarak kamerayı aldı.

Yeniçağa Kuş Cenneti’nde kaçak torf çıkarıldığını iddia eden Abant Televizyonu Sahibi Mehmet Altun, “Arkadaşlar bildiğiniz gibi Yeniçağa Kuş Cenneti, Bolu’nun en önemli kuş göçmenlerinin uğrak merkezidir. Burada aynı zamanda torfçular tarafından torf çıkarılmaktadır. Uzun süredir torf çıkarılmasına izin verilmiyordu. Orada 7-8 firmanın bir araya gelerek ruhsat alıp torf çıkartmaya başladıkları ve geriye kalan torfçuların da gece kaçak şekilde göle giriş çıkışlarını ve oradan torf aldıkları şeklinde haber gelmişti. İki gün önce orada bu konu kamuoyu ile paylaşılmıştı. Bütün yasal çevreler göreve ve sorumluluğa davet edilmişti” dedi.

Haberi alır almaz Yeniçağa’ya gittiklerini söyleyen Mehmet Altun, “Biz dün akşam saat 20.50 civarında Gerede’den dönerken yol güzergahımızdaki Yeniçağa’ya uğradık. Kaçakçılar o saatte belirli noktalara nöbetçi ve gözlemci koymuşlar. Telefonla arayıp tehdit ettiler” diye konuştu.

Abant TV Sahibi Mehmet Altun, yaşanan olayında ardından şikayetçi olduklarını ve olayın takipçisi olacağını söyledi.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER