ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2014 Pazar 10:15

Google Babalar Günü'nü unutmadı

Google Babalar Gününü unutmadı

Google ana sayfasında "doodle" olarak adlandırılan özel tasarımlı logosuyla Babalar Günü'nü unutmadı.


Google ana sayfasında "doodle" olarak adlandırılan özel tasarımlı logoda, "Babalar Gününüz Kutlu Olsun" yazısı ile baba ve çocuklarının bulunduğu renkli çizime yer verildi.lar Günü'ne özel logo hazırladı.

Google ana sayfasında "doodle" olarak adlandırılan özel tasarımlı logoda, "Babalar Gününüz Kutlu Olsun" yazısı ile baba ve çocuklarının bulunduğu renkli çizime yer verildi.

Babalar Günü, babaların onuruna kutlanan özel bir gündür. Babalar Günü, ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlandı. 1924 yılında ABD Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları destekledi ancak resmi olarak Babalar Günü ilan etmedi. 1966 yılında ise dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımladı.

Günümüzde Babalar Günü, pek çok ülkede her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanıyor.

Doodle uygulamaları, dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek, dikkati çekmeyi amaçlıyor.

İnternet kullanıcıları, baba ve çocuklarının yer aldığı özel logonun üstüne tıklayarak, Babalar Günü ile ilgili haberlere ve ayrıntılı bilgilere erişebiliyor. 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER