ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 21:23

Gönüllü itfaiyeci adaylarının eğitimine başlandı

Gönüllü itfaiyeci adaylarının eğitimine başlandı


Zonguldak Alaplı Belediyesi’nin gönüllü itfaiyecilik projesine başvuran gönüllü itfaiyeci adayları 45 saatlik eğitime başladı.

Alaplı İtfaiyesi Müdürü Sinan Taşkın’ın eğitmenliğinde gönüllü itfaiyeci adaylarının 20 kişiden oluşan ilk grubu belediye toplantı salonunda eğitim alıyor. Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, şu anda 150 kişi olan gönüllü itfaiyeci adaylarına gruplar halinde 45 saat sözlü ve uygulamalı eğitim verileceğini ifade etti. Çimenoğlu, eğitimi başarıyla tamamlayan adayların kendi adlarına düzenlenen kimlik kartları ve sertifikalarıyla birlikte gönüllü itfaiyeci olacaklarını bildirdi.

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, eğitimde yangın söndürme cihazlarının kullanımı, yangın kaza gibi olaylara müdahale yöntemleri gibi konularda sözlü ve uygulamalı eğitim verileceğini belirtti. Çimenoğlu, “Gönüllü itfaiyeci olan vatandaşlarımız, hem günlük hayatlarında karşılaşabilecekleri yangın, kaza gibi olaylara bilinçli müdahale etme ehliyetine sahip olacaklar, hem de ihtiyaç hissedilen olaylarda, itfaiyeci arkadaşlarımıza yardım edecekler. Alacakları bu eğitimle onlar da çevrelerini bilgilendirme fırsatına sahip olacaklar." açıklamasında bulundu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER