ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Nisan 2014 Pazar 12:46

Gönüllü çevrecilerden Mudanya'da 110 fidan

Gönüllü çevrecilerden Mudanyada 110 fidan


Bursa'nın Mudanya ilçesinde, Klas Spor Kulübü Gönüllü Çevreciler Grubu tarafından Mudanya Belediyesi’nin desteğiyle her yıl gerçekleştirilen 'Senin de Dikili Bir Ağacın Olsun' isimli fidan dikme kampanyası ilgi gördü.

Bu yıl 16.’sı düzenlenen Mudanya'nın Ülkü Mahallesi'ndeki etkinlikte 110 fidan toprakla buluştu. Kulüp yöneticileri ve öğrencilerin de hazır bulunduğu fidan dikimine katılan minik karateciler, etkinlik boyunca taşıdıkları 'Her Şey Elimizde', 'Ormanlarımıza Sahip Çıkalım', 'Arkanızda Felaket Bırakmayın' yazılı pankartlarla çevre mesajları verdi.

Mudanya Klas Spor Kulübü Başkanı Necati Şimşek, yetişkinler ve kulüp sporcuları olarak ormanlara hoyratça davranan insanlara örnek olmak istediklerini belirterek, çevrelerine karşı daha saygılı olmalarını sağlamaya davet etti. Şimşek, “Peygamberimiz Hazreti Muhammed (sas), 'Kıyametin koptuğunu görsen bile elinde bir fidan varsa onu toprağa dik' buyuruyor. Biz de bu etkinlikle yarınların doğasını geleceğin nesilleriyle birlikte Ülkü Mahalle’de oluşturmak için kolları sıvadık. Etkinliğimize destek olan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve Ülkü Mahalle Muhtarı Celal Vamin’e gönüllü çevreciler grubu adına teşekkür ederim.” diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER