ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 13:19

'Gönül Sofraları' Yavuz Selim Mahallesi’nde kuruldu


Ramazan ayında 100 bin kişiyi iftar sofralarında buluşturmayı hedefleyen Sultanbeyli Belediyesi, Gönül Sofraları etkinliği kapsamında 13. iftarını Yavuz Selim Mahallesi Eyyubi Caddesi’nde kurdu.

İftar programına Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, Mahalle Muhtarı Zöhre Diler ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

İftar programında konuşan Hüseyin Keskin, "Ramazanın bereketini, rahmetini sokak iftarlarımızla paylaşıyoruz. Sizler gönül sofralarımıza iştirak ettiniz. Evinizde rahatça iftar yapmak yerine buraya geldiniz. Bundan dolayı hepinize teşekkür ederim." dedi. İlçede yapılan çalışmalara değinen Keskin, "Yatırımlarımız devam ediyor. 25 yıldır umutla beklediğimiz TEM bağlantı yollarını açtık. Artık TEM açılacak mı diye konuşmuyoruz." diye konuştu

İftar programında konuşan AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç "Sizlerle iftar sofralarında beraberiz. Sofralarımızı onurlandırdığınız için teşekkür ederiz. Bugün burada bir aradayız. Ülkemizin birlik ve beraberliği daim olsun diyorum." dedi.

Sultanbeyli Kent Meydanı da Ömer Döngeloğlu ve Dursun Ali Erzincanlı sahne aldı. Teravih sonrası Kent Meydanı’nda Sultanbeylililerle buluşan Ömer Döngeloğlu, akraba ziyaretinin önemine değindi. "Allah size ihsanı emrediyor." diyen Döngeloğlu, "Karşılıksız iyilik yapın. Karşılık beklemeden yapılan işler ihsandır." ifadesini kullandı. İnsanlığa modern hayat diye her şeyin dayatıldığını söyleyen Döngeloğlu, "Akrabaya el uzatın, yardım edin. Bireyin özgürlüğü diye bizi yalnızlığa ittiler. İnternet başında çocuklarımız 6 saat geçirir oldu. Artık sanal varlıklarla dostluk kuran bir gençlik var. Bu gençlik elimizde mayın gibi." şeklinde konuştu. Akrabaların sık sık çocuklarla ziyaret edilmesi gerektiğini ifade eden Döngeloğlu, "Gittikçe yalnızlaşıyoruz. Batının geleceği günler bu günlerdi. Kadir Gecesi’nde melekler yere inecek. Bu gecede büyüklerinizi ziyaret edin. İnternetten attığınız mesaj duygu içermez, sadece bilgi içerir. Akraba bağını koparmış kişi sırat köprüsünü de koparmıştır." dedi.

Dursun Ali Erzincanlı da meydanda bulunan kalabalığa unutulmaz bir gece yaşattı. Hüseyin Keskin program sonunda Ömer Döngeloğlu’na çiçek ve plaket takdim ederken, Erzincanlı’ya da AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç hediye verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER