ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 21:15

Gönül Köprüsü, muhacirlere iftar verdi

Gönül Köprüsü, muhacirlere iftar verdi


Gönül Dostları Derneği, Erzrum'da yüksek eğitim görmekte olan Türki Cumhuriyetlerinden öğrenciler ile muhacir ailelerine Aziziye Eğitim Kurumları'nda iftar yemeği verdi.

Gönül Dostları Derneği, Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde öğrenim görmekte olan Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Moğolistan başta olmak üzere bir çok ülkeden öğrenci ile aralarında Suriyeli muhacirlerin de aralarında bulunduğu muhacirler ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

    Aziziye Eğitim Kurumları Burç Yemekhanesi'nde düzenlenen iftar yemeği dernek çalışmalarını anlatan sinevizyon gösterisiyle başladı. Dernek Başkanı Mehmet Salih Üce, ilkini düzenledikleri iftar yemeğine katılımın yüksek olmasından sevinç duyduklarını söyledi. Üce, ülkelerinden binlerce kilometre uzaklıkta Erzurum'da Ramazan'ı geçiren kardeş ve dost ülkelerden öğrenci ve aileleri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

    Muhacirler ile Türki Cumhuriyetlerinden öğrencilere Ramazan ayının sıcaklığını yaşatmak istediklerine vurgu yaparak,"Ülkemizde ve şehrimizde misafir ettiğimiz dost ve kardeşlerimizle iftar yemeğinde bir araya gelmek istedik. İlkini gerçekleştirdiğimiz iftar yemeğin gelecek yıllarda geniş katılımlı düzenleyeceğiz." dedi.

    Program sonunda dernek yönetimi tarafından bayanlara gül, erkeklere ise plaket verildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER