ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 11:08

'Gönül Elçisi' oldu

Gönül Elçisi oldu


Samsun Memurlar Derneği (SAMED) tarafından üyelerine yönelik düzenlenen bilgilendirme toplnatılarının bu haftaki konuğu Aile ve Sosyal Politikalar Samsun İl Müdürü Murat Yıldırım oldu.

    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın başlatmış olduğu 'Gönül Elçileri' konusunun anlatıldığı toplantıya katılan dernek üyeleri toplantı sonrası doldurdukları formlarla birer gönül elçisi oldu. Dernek toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan İl Müdürü Yıldırım, Samsun’da yürütülen “gönül elçileri” projesi ve koruyucu aile çalışmaları üzerinde durdu. Gönül elçisi projesi ile devlet-millet ortaklığında yaşlı, özürlü, yetim, kimsesiz çocuklar, gazi ve şehit yakınlarına sahip çıkılacağını, onlarla gönül bağlarının pekiştirileceğini ifade eden Yıldırım, “Biz toplum olarak gerçek ihtiyaç sahiplerine gönül veren, ihtiyacı olanların ellerinden tutan insanlarız, bu davranış toplum olarak bizim yapımızda vardır, bugün bunu bir kez daha kayıt altına alalım istiyoruz. Bunu azda olsa hepimiz yapıyoruz. Sizler etrafınızdaki insanlarla bu konuları, gönül elçiliğini, koruyucu aileyi paylaşın.” dedi.

    Gönül elçisi ve koruyucu aile projeleri için herkesin üstüne düşen bir sosyal sorumluluk olduğunu vurgulayan Yıldırım, yetiştirme yurtlarında kalmak zorunda olan çocuklara, sahip çıkıp onların yetiştirilmesine ve topluma yararlı bir fert olmalarına yardımcı olmanın herkes için sosyal bir görevin yanı sıra dini bir vazife olduğunu hatırlattı.

    Yurtlarda kalan bir çocuğa anne-baba olarak onun Türk aile yapısı içinde büyüyerek dini ve milli hissiyatla yetiştirilmesi, topluma yararlı bir fert haline getirilmesi için devlet milletin el ele vermesi gerektiğini vurgulayan Murat Yıldırım, bu kapsamda koruyucu olan ailelere devletin her zaman destek olduğunu, çocukların yetiştirilmesinde aileleri yalnız bırakmadığını söyledi.

    Program sonunda SAMED Başkanı Muhsin Bayrak ise çok değerli bilgiler edindiklerini toplumun huzurlu olması için bu ve buna benzer sosyal projelerde her zaman destekçi olacaklarını kaydetti. SAMED üyelerine bunların anlatılacağı ve takipçisi olacağını belirten Dernek Başkanı Muhsin Bayrak ve dernek üyeleri örnek olması açısından toplantı sırasında sistem üzerinden müracaat yaparak gönül elçisi oldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER