ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Şubat 2013 Pazartesi 15:03

Gönül elçileri Sevgievleri'ni ziyaret etti

Gönül elçileri Sevgievlerini ziyaret etti


Ağrı’da Vali Mehmet Tekinarslan’ın eşi Esma Tekinarslan’ın başkanlığında sürdürülen Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi kapsamında Sevgievleri ziyaret edildi.

Hamur Kaymakamı Zerrin Çay Beşikçi, Vali Yardımcıları ve Kaymakam eşleriyle birlikte Sevgievleri'ne gelen Tekinarslan, evlerinde yaptıkları pasta, börek ve tatlıları sevgi evlerindeki çocuklarla birlikte yedi.
Amaçlarının çocuklarla birlikte zaman geçirmek ve onları daha yakından tanımak olduğunu belirten Esma Tekinarslan, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalığın geliştirilmesi, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak gönüllü sayısının artırılması, insan kaynağı ihtiyacının güçlendirilmesi ve gönüllü çalışmanın yaygınlaştırılması amacıyla Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi himayesinde yürütülen Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi’nin tanıtımı ve proje kapsamında yapılması gerekenleri ilimizde gerçekleştirdiğimiz çeşitli toplantılarla dile getirdik.” dedi.

Sevgievleri'nde çocukların maddi anlamda hiçbir eksikliğinin bulunmadığına dikkati çeken Tekinarslan, “Devletimiz her türlü ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılamaya çalışmaktadır. Karşılanamayan bir anne kucağının sıcaklığı, bir baba sevgisinin vermiş olduğu güvenin gücüdür. Çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, güven sağlayacak, sosyal ve maddi ihtiyaçlarını karşılayabilecek sıcak bir aile ortamına ihtiyaçları vardır. Koruyucu aile hizmeti bu açıdan çok büyük bir önem taşımaktadır.” şeklinde konuştu.

Vali Mehmet Tekinarslan’ın eşi Esma Tekinarslan ve beraberindekiler uzun süre çocuklarla sohbet ettikten sonra birlikte fotoğraf çektirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER