ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 16:15

Gönül Elçileri Projesi'nde 'Ağlatan' değerlendirme

Gönül Elçileri Projesinde Ağlatan değerlendirme


Hatay’da Gönül Elçileri Projesi'nin değerlendirme toplantısında konuşan İl Müdürü gözyaşlarına boğuldu.

    Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in yürüttükleri proje çerçevesinde hayata geçirilen koruyucu ailede 'Gönül Elçileri' projesinin ay sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

    Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz değerlendirme toplantısında, projenin başlangıç tarihinden itibaren, sevgi yuvalarında bulunan 290 çocuktan 78'inin öz ve koruyucu aile ortamına kavuştuğunu söyledi.

    Toplantıda katılımcılara bir anısını anlatırken gözyaşlarına boğulan İl Müdürü Aldatmaz projenin rakamsal verilerini şöyle sıraladı: “Şimdiye kadar çok kontrollü bir şekilde ilerledik. Projenin başlangıç tarihinden itibaren yuvalarımızda bulunan 290 çocuğumuzdan 44'ü sosyal ekonomik destekle, 10'u korunma kararları kaldırılarak öz ailelerine dönüştürüldü. 24 çocuğumuz ise 17 aileden oluşan koruyucu ailelerimize verildi. Şu anda sevgi evlerimizde bulunan 290 çocuktan 78'i sıcak bir aile ortamına kavuşmuş oldu.”

    Hedeflerinin 212 çocuğu daha proje bitimine kadar ailelere kavuşturmak olduğunu söyleyen Aldatmaz, projenin farkındalığın ötesinde bir vicdan meselesi olduğunu da aktararak çocukların mutlu ailelere kavuşması için projeye destek istedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER