ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2013 Cumartesi 15:19

''Gönül Elçileri Projesi'' Tokat Huzurevi'nde


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde ülke genelinde yürütülen ''Gönül Elçileri Projesi'' kapsamında Tokat Huzurevi'nde düzenlenen programda, yaşlılar davul-zurna eşliğinde doyasıya eğlendi.
     Tokat'ta Vali Mustafa Taşkesen'in eşi Betül Taşkesen'in himayesinde yürütülen ''Gönül Elçileri Projesi'' çerçevesinde, huzurevinde program düzenlendi. Huzurevi sakinlerine gül dağıtan Betül Taşkesen, onlarla tek tek ilgilendi.
     Yaşlılar, Tokat Folklor Araştırma ve Gençlik Spor Kulübü Derneği ekibinin halk oyunları gösterileri ve mahalli sanatçı Davut Şahin'in seslendirdiği eserler eşliğinde hoşça vakit geçirdi.
     Huzurevi sakinlerine oyun sırasında eşlik eden Betül Taşkesen, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Gönül Elçileri Projesi''nin tanıtım toplantılarına devam ettiklerini belirterek, ''Geçen hafta Turhal'a gittik, bu hafta da Erbaa'ya gittik. Bugün de yaşlılarımızla birlikteyiz. Yaşlılarımıza 'bizden ne istersiniz-' diye sorduk, onlar da 'davul, zurna eşliğinde oyun isteriz' dediler. Biz de şimdi gönüllerini yapmaya geldik. Ortam çok güzel, gençler bile yaşlılarımız kadar oynayamıyor'' diye konuştu.
     Eğlence programında enerjisiyle dikkati çeken huzurevi sakini Duran Destegül (68) ise ''Enerjim çok iyi. Biraz dinlendikten sonra tekrar oynayacağım. Böyle programların hep olmasını istiyoruz'' dedi.
    
  

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER