ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 17:29

Gönül Elçileri Projesi Doğanşehir'de tanıtıldı

Gönül Elçileri Projesi Doğanşehirde tanıtıldı


 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca yürütülen ‘Gönül Elçileri Projesi’ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Doğanşehir'de tanıtıldı.

Toplantıya Malatya Valisi Vasip Şahin'in eşi Şeyma Şahin, Vali Yardımcısı Latif Memiş'in eşi Senem Memiş, Malatya Belediye başkanı Ahmet Çakır'ın eşi Fatma Zehra Çakır, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aygün'ün eşi Seyyide Aygün, Akçadağ Kaymakamı Ramazan Keskin, Doğanşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaman ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sunuculuğunu Engelliler Konseyi Genel Sekreteri Alim Yavuz'un yaptığı programda Tayfun Talipoğlu’nun koruyucu aile ile ilgili tanıtım filmi katılımcıları duygulandırdı. Sosyolog Şeniz Ayaz tarafından salondakilere koruyucu aile uygulamasının koşulları anlatıldı.
Vali Vasip Şahin’in eşi Şeyma Şahin, her çocuğun bir aileye muhtaç olduğunu vurgulayarak, "Aile ortamından bulunan sevgiyi ve dayanışmayı, bir yere ait olmanın hazzını her çocuk yaşamalıdır. Bu çocuklarımızın iyi yetişmesi ve gelecekte toplumla kaynaşmış sosyal bireyler olabilmeleri için bir aile ortamında bulunmaları son derece önemlidir." ifadelerini kullandı. Vatandaşları koruyucu aile olmaya davet eden Şahin, "Sabretmeyi bilen gönlü geniş olan, sosyal sorumluluk sahibi insanlarımızı, başkalarının mutluluğuyla mutlu olmaya davet ediyorum." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER