ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 12:29

Gönül Elçileri, Ercişlilere misafir oldu


Erzurum Köyleri Kalkındırma Derneği (ERKÖYDER) üyeleri, 'Gönül Elçileri Projesi' kapsamında Van'ın Erciş ilçesindeki köyleri ziyaret ederek, ailelere misafir oldu. ERKÖYDER Başkanı Yusuf Kozkanç, "Kardeşliğimizi pekiştirmeye, muhabbetimizi artırmaya geldik. Ercişlilere Erzurum’da kardeşleriniz ve evleriniz olduğunu söylemeye geldik." dedi

Türkiye genelinde başlatılan Gönül Elçisi projesi kapsamında Erzurum'da faaliyet gösteren ERKÖYDER üyesi bir grup gönül elçisi, Erciş’in Çelebibağı, Haydarbey ve Pay köylerini ziyaret edip ailelere misafir oldu. Köylülerin evlerinde yemek yiyen gönül elçileri, köylülerle uzun uzun görüş alışverişinde bulundu. İki tarafı bir araya getiren Erciş Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Abdulvahit Çelik, böyle bir güzelliğe vesile olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi.

ERKÖYDER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kozkanç, kardeşliklerini pekiştirmek için geldiklerini belirten Kozkanç, "Muhabbetimizi artırmaya geldik. Ercişlilere Erzurum’da kardeşleriniz ve evleriniz olduğunu söylemeye geldik. Vanlılar çok büyük misafirperverlik gösterdiler. Bizleri bu kadar sıcak karşılayan Vanlıları biz de Erzurum'a bekliyoruz." şeklinde konuştu.

En yakın zamanda iadeyi ziyaret yapacaklarını belirten kanaat önderi İsmail Çelik, "Kürtler ve Türkler bir bedende et ile kemik gibiyiz. Hiçbir millet bu kadar bir biri ile bütünleşmemiştir. Biz muhabbete doymadık, bir daha ki sefere ailelerinizle ve çocuklarınızla birlikte gece kalmak şartıyla misafirliğe bekliyoruz." diye konuştu.

Üç grup halinde köylere dağılan Erzurumlu gönül elçileri, köylülere meşhur Erzurum kadayıf dolmalarından hediye ederken Payköylüler de Van'ın meşhur otlu peynirlerinden hediye etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER