ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 17:13

Göller yaylasının sorunları çözüme kavuşuyor


AK Parti Adana Milletvekili, Necdet Ünüvar, Kozan ilçesine bağlı Göller yaylasının yol, içme suyu ve doktor sorunun çözüme kavuştuğunu söyledi.

Ünüvar yaz çalışma programı çerçevesinde ziyaret ettiği Göller yaylasında vatandaşların sorunlarını dinledi. Yazın nüfusun yoğunlaşması sebebiyle vatandaşların öncelikle doktor ve hemşire talebinde bulunduklarını söyleyen Ünüvar, Adana İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne bu talebi iletmeleri sonucunda yaylada doktor ve hemşirenin göreve başladığını söyledi.
Vatandaşın diğer bir talebi olan yolun yapılması için Adana İl Özel İdaresi nezdinde girişimde bulunduklarını belirten Necdet Ünüvar, bu kapsamda Elma deresinden başlayıp Göller yaylasına kadar olan 2 kilometrelik kısım ile Yeni Kuyu’ya kadar olan 3 kilometrelik yolun asfaltlanmasına bu hafta içerinde başlanacağını duyurdu
Yaylanın en önemli sorunlarından birisi olan içme suyu konusunda da gerekli görüşmeleri yaptıklarını aktaran Milletvekili Ünüvar, bölgeye yaklaşık 300 ton kapasiteli su deposu yapılmasının kararlaştırıldığını aktardı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER