ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 17:39

Golf aracıyla mezarlık turu


Uşak Belediyesi, engelli ve yaşlıların mezarlık ziyaretlerini kolaylaştırmak amacıyla golf araçlı ulaşım hizmeti başlattı.
Uşak Belediyesine müracaat eden yaşlı ve engelliler, evlerinden servis araçlarıyla alınıp, mezarlığa getiriliyor. Burada golf araçlarına bindirilen ziyaretçiler, görevlilerin yardımıyla yakınlarının mezarları başında dua etme imkanı buluyor. Ardından servisle evlerine gönderiliyor.
Uşak Belediye Mezarlıklar Müdürü Ufuk Turpcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, engelli ve yaşlıların yaşamını kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirdikleri uygulamanın ilgi gördüğünü söyledi.
Kent merkezindeki Şeker Evleri Mezarlığı'nın yaklaşık 100 bin metrekare alana kurulu olduğunu, o nedenle özellikle yaşlıların ziyaretlerde zorlandığını ifade eden Turpcan, vatandaşlardan gelen talep üzerine bazı düzenlemeler yapmaya karar verdiklerini söyledi.
Bu kapsamda belediye meclisinin kararıyla bir golf aracı satın aldıklarını ve ziyaret için mezarlığa gelenlerin hizmetine sunduklarını anlatan Turpcan, şunları kaydetti:
"Bu düzenlemeyle engelli ve yaşlıların ziyaretini kolaylaştırmış olduk. Ramazan Bayramı öncesi başlattığımız hizmete yoğun ilgi var. Her gün 10-15 kişi yakınlarının mezarlarına ulaşmak için golf aracını kullanıyor. Biz herkesin yakınlarınının mezarlarını ziyaret etme hakkı olduğuna inanıyoruz. Talep olması halinde ikinci bir golf aracı satın alabiliriz."
Mezarlık ziyaretini golf aracıyla gerçekleştiren 54 yaşındaki engelli Dinçer Uygun ise tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdürdüğü için uzun yıllar mezarlığa gidemediğini belirterek, "Belediyenin uygulamasından memnunum. Yıllar sonra yakınlarımın kabrini ziyaret edebiliyorum. Sağolsunlar" diye konuştu.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER