ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 13:56

Gölcük'te evde bırakılan 2 aylık bebeğin ölümü


Gölcük ilçesinde Kurban Bayramı tatiline giden annesinin evde yalnız bırakması sonucu ölen 2 aylık bebeğin cenazesi, toprağa verildi.
Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi morgundan belediye ekiplerince alınan bebeğin cenazesi, üzerinde "Bebek Doğanay" yazılı tabuta konularak Tevfik Bıyık Camisi'ne getirildi.
Burada Gölcük İlçe Müftüsü Mehmet Yazıcı tarafından kılınan cenaze namazına, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Bekir Yümnü, AK Parti İlçe Başkanı Sedat Yücek, Kent Konseyi Kadın Kolları üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Bebeğin cenazesi, burada öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından 17 Ağustos Mezarlığında toprağa verildi.
Mezar taşına bebeğin ismi, "Berk Bebek", doğum ve ölüm tarihi "27.08.2013-20.10.2013" olarak yazıldı.
- "Annenin cenazeye katılma talebi uygun görülmedi"
Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, cenaze töreni öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, üzücü bir olay neticesinde yaşamını yitiren Berk bebekle ilgili 15 günlük yasal sürecin sona erdiğini belirtti.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının hassasiyetiyle cenaze defin işlemini gerçekleştirdiklerini ifade eden Yazıcı, "15 günlük süreçte aileden herhangi biri bebeğimize sahip çıkmadığı için devlet olarak bebeği sahiplendik. Devletimiz, hiç kuşku yok ki kimsesizlerin kimsesidir" dedi.
Yazıcı, gazetecilerin "Annenin cenazeye katılma talebi oldu mu?" şeklindeki sorusuna, "Öyle tahmin ediyorum var. Ancak savcılığımız kanalıyla güvenlik gerekçesiyle öyle tahmin ediyorum ki uygun görülmedi" şeklinde cevap verdi.
Bebeğe henüz kimlik çıkarılmadığını anlatan Yazıcı, "Onunla ilgili bir süreç var. Annenin beyanı olması gerekiyor. O süreç de devam ediyor. Yakında çıkartılacaktır" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER