ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 15:46

Gökuşağı Hareketi'nden 'siyah kurdele' çağrısı

Gökuşağı Hareketinden siyah kurdele çağrısı


Gökkuşağı Hareketi üyeleri, yaklaşan Hava-İş Sendikası yönetim kurulu seçimleri öncesi basın toplantısı düzenleyerek, hareketin amaç ve projelerini anlattı. Hareket, Beyrut’ta kaçırılan Türk Hava Yolları pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağça için kendi üyelerine ve tüm THY çalışanlarına siyah kurdele takmaları için çağrıda bulundu.

Gökkuşağı Hareketi, Atatürk Havalimanı TAV Ali Sürmen Toplantı salonunda basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, hareketin hedef ve projeleri anlatıldı. Beyrut'ta kaçırılan Türk pilotlar Murat Akpınar ve Murat Ağça'nın da gündeme geldiği toplantıda, THY çalışanlarına siyah kurdele takmaları için çağrıda bulundu.

Kaçırılan pilotlara destek için eylem yapan ve Beyrut uçağını havalandırmayan pilot hakkında da konuşan Gökkuşağı Hareketi üyelerinden Ayhan Günal, “Gerçekleşen olay kişisel bir tepkidir. Ben arkadaşımla konuştuğumda samimi olarak bana şunu söyledi: ‘ Ben bunu önceden planlamadım. Hiçbir şey düşünmedim. Oraya gittiğimde bazı şeyler gücüme gitti.’ Ben sivil toplum örgütlerinin kişilerin önüne geçerek bazı hamleler yapması gerektiğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Kaçırılan pilotlar hakkında ise Günal, “Aramızda şöyle bir tepki var. Bu konuda bizim bağlı olduğumuz meslek grubu var. Talpa derneğimiz var. Sivil Toplum Örgütümüz var. Bu konuda da gerçekten bir birliktelik bir birliktelik bekleniyor Talpa’dan. Yani bize bir öncülük yapması bekleniyor. İşte bu gerçekleşmediği için zaten dünkü Beyrut uçağındaki kaptan arkadaşımız böyle bireysel hareketlere giriyor. Kişisel olarak herkesin beklentisi orada nasıl yaşadığını bilmediğimiz arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu bir şekilde hissettirmek gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER