ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 17:00

Göksun, kitap fuarına hazırlanıyor

Göksun, kitap fuarına hazırlanıyor


Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde 8 yayınevinin iş birliği ile 'Kumbaram Kitap Olsun' kampanyası çerçevesinde 27 Mayıs'ta kitap fuarı düzenlenecek. Kaymakamlık himayesinde ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde düzenlenecek fuar bir hafta boyunca açık olacak.

Kampanya kapsamında ilçe merkezi ile Taşoluk ve Değirmendere beldelerindeki ilk ve ortaokullarda okuyan 4 bin öğrenciye özel dizayn edilen ve üzerinde 'kitap kumbaram' yazılı kumbaralar dağıtıldı. Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Fatih İlkokulu'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, kampanya kapsamında 27 Mayıs Pazartesi günü ilçe merkezinde belediye binasının yanında yer alan salonda TİMAŞ Yayıncılık ile 7 farklı yayınevinin katılacağı kitap fuarı açılacağını belirtti. Kumbara sahibi her öğrencinin fuarın özel davetlisi olacağını ve ücretsiz olarak en az 10 TL değerinde kitap alabileceğini ifade eden Pehlivan, şunları kaydetti: "Sevgili öğrenciler, tabii ki çok kıymetli arkadaşlarınız var. Ama en iyi arkadaşlarınız arasına kitabı da eklemenizi rica ediyorum. Sadece öğrenim hayatınızda değil tüm hayatınız boyunca en iyi arkadaşlarınız arasında kitap olursa, kitap sizin yolunuzu aydınlatır, zihninizi aydınlatır, daha iyi düşünmenizi, daha iyi fikir üretmenizi sağlar ve daha iyi muhakemelerde bulunursunuz. Sizler bu günden itibaren bu kumbaraların içine harçlığınızdan artırdığınız paraları atmak sureti ile anne ve babalarınız katkısı ile para biriktirip 27 Mayıs tarihinde açılacak olan kitap fuarımızdan istediğiniz kitapları alabileceksiniz. Unutmayın arkadaşlar kitap sizi hep aydınlığa götürür."

Fuara, yazar Sinan Yağmur da katılarak imza günü düzenleyecek. Program dahilinde çocuk tiyatrosu ekipleri tarafından ücretsiz oyunlar sahnelenecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER