ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 13:38

Göksu Mahallesi şehirleşiyor

Göksu Mahallesi şehirleşiyor


Antalya Kepez Belediyesi, Göksu Mahallesi'ni şehirleştirme hizmetlerini sürdürüyor. Belediye, mahallede orman ürünleri satışı yapan işletmelerin işgal ettiği 3 dönümlük alanı yeşillendirdi. Ayrıca mahallede bulunan sokakların yolları da asfaltlandı.

Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin söz konusu alanda başlattığı park çalışması tamamlandı. Parkın hizmete girmesiyle, orman ürünleri satışı yapan işletmelerin, Antalya Toptancı Hal güneyindeki Altınova Caddesi ile Suphi Türel Caddesi’nde bulunan kamusal alanlarda oluşturduğu kirlilik ve işgaller ortadan kalktı. Göksu bölgesini güzelleştiren parkta, üzeri kapalı oturma masaları, çocuk oyun grubu, açık hava spor aletleri ile basketbol ve futbol oynamaya uygun spor sahası bulunuyor. Çim ekilen parka, çeşitli türde ağaç fidanları ve çiçekler de dikildi.

Kepez Belediyesi, park çalışması yanı sıra bölgenin, altyapısı bozulan, hizmet veremez hale gelen yollarını da iyileştiriyor. 6846, 6849, 6810 ve 6813 numaralı sokaklarda sıcak asfalt çalışması yapıldı. Belediye bu sokaklarda 3 bin 100 ton sıcak asfalt kullandı.
Göksu Mahallesi'ne Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde 7 bin 736 metre yeni yol, 13 bin metre asfalt, bin 475 metrekare parke kaldırım, açık semt pazarı çalışmaları gerçekleştirildi. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER