ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 13:14

Gökhan Demirkol'un ''tecavüz'' iddiasıyla yargılanması


Oyuncu Gamze Özçelik'e tecavüz ettiği iddiasıyla yapılan yargılamada verilen hapis cezaları Yargıtay tarafından bozulan ve hakkında yakalama kararı çıkarılan eski milli basketbolcu Gökhan Demirkol'un yargılanmasına devam edildi.
Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Gamze Özçelik'in avukatı Makbule Tanış ile Gökhan Demirkol'un avukatı Rıdvan Yıldız katıldı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Gökhan Demirkol ise duruşmaya gelmedi.
Mahkeme heyeti, kırmızı bültenle aranan sanığın yakalamasının devam etmesi nedeniyle duruşmayı erteledi.
- Davanın geçmişi
Oyuncu Gamze Özçelik'e 1 Temmuz 2004 tarihinde Kemer'deki bir otel odasında tecavüz ettiği iddiasıyla Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Gökhan Demirkol, 25 Aralık 2006'da 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmış, 30 Kasım 2005 tarihinde tutuklanmış ve 8 ay 10 gün cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
Karar, 9 Haziran 2008 tarihinde Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin oy birliğiyle bozulmuş, bunun üzerine yeniden yargılama süreci başlatılmıştı. 2013 yılında ise sanık hakkında kırmızı bülten çıkartılması talebiyle İnterpol Daire Başkanlığı'na müzekkere yazılmasına karar verilmişti.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER