ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 10:31

Gökçeada depremi İstanbul'u salladı

Gökçeada depremi İstanbulu salladı

Saat 08:33'te meydan gelen, merkez üssü Gökçeada olarak açıklanan ve büyüklüğü 5,5 olan deprem İstanbul'dan da etkili şekilde hissedildi.


Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde bugün saat saat 08.33'te 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul ve Kocaeli'nden de hissedildi.

Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgilere göre merkezi Kaleköy -Gökçeada Çanakkale olan deprem büyük panik yarattı.

Merkez üssü Marmara Denizi olarak belirlenen deprem, Çanakkale, Tekirdağ ve İstanbul’un Marmara kıyılarında şiddetli olmak üzere Kocaeli’den İzmir’e kadar olan bölgede hissedildi.

 Dışarıda olanlar depremi hissetmezken üst katlarda bulunanlar sarsıntıyı farketti. Alınan ilk bilgilere göre Çanakkale genelinde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı. 

SALLANMAYA DEVAM ETTİ

Çanakkale'nin Gökçeada İlçesi'nde saat 08.57'daki 2.2 büyüklüğündeki depremin ardından saat 09.38'e kadar büyüklükleri 1.6 ile 4.0 arasında değişen 10 artçı sarsıntı daha meydana geldi. Bunlardan 4.0 büyüklüğündeki deprem saat 09.28'de Gökçeada Tepeköy merkezli oldu.

BELEDİYE BAŞKANI: ÇOK ŞİDDETLİ HİSSETTİ

Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay "Yüzeysel olması nedeniyle depremi şiddetli hissettik. Ancak ilçe genelinde yaptığımız ilk kontrollerde herhangi bir hasada rastlamadık." dedi.

DEPREM NORMAL

Prof. Dr. Oğuz Gündoğdu yaptığı değerlendirmede, Gökçeada açıklarında meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki depremin o bölge için normal olduğunu açıkladı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER