ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 16:36

Gök ve Aslan mülkiye başmüfettişi oldu

Gök ve Aslan mülkiye başmüfettişi oldu


Erzurum Vali Yardımcıları Mehmet Gök, Özgür Aslan ile Pasinler Kaymakamı Cihangir Güler, İçişleri Bakanlığı'nca gerçekleştirilen Mülkiye Başmüfettişliği sınavını kazandı. Vali Yardımcıları Gök, Aslan ve Kaymakam Güler'in nisan ayı başında ilişiklerini keserek Mülkiye Teftiş Kurulu başkanlığındaki görevlerine başlayacak.

Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın Başmüfettişlik sınavında Erzurum'da görev yapmış vali yardımcıları ve kaymakamlar damgasını vurdu. Ülke genelinde 49 kişinin başarılı olduğu sınavlarda Erzurum'da 7 yıldır görev yapan eski Şenkaya Kaymakamı ve Milli Eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı Mehmet Gök, 6 yıldır Havalimanından sorumlu vali yardımcılığı yapan ve Köprüköy eski kaymakamlarından Özgür Aslan, Pasinler Kaymakamı Cihangir Güler,
Oltu eski kaymakamı Gürkan Polat, eski Uzundere Kaymakamı Bedrettin Özmen, eski Karayazı Kaymakamlarından Mehmet Akif Celep ile Horasan eski kaymakamlarından Mahmut Ağbal, başmüfettişlik sınavını kazandı. 5 Aralık'ta Ankara'da gerçekleştirilen Başmüfettişlik sınavını kazanan vali yardımcıları ve kaymakamlara mülkiyede kurmay gözüyle bakılıyor.

Başmüfettişlik sınavını kazanan Vali Yardımcıları Gök, Aslan ve Güler'in gelecek ay Erzurum Valiliği'nden ilişiklerini keserek Ankara'da işbaşı yapması bekleniyor. Erzurum mülki tarihinde ilk kez aynı zamanda 2 vali yardımcısı ile bir kaymakamın başmüfettişmik sınavını kazandığı bildirildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER