ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2014 Salı 14:41

Göçük kurbanı işçiler için mevlit okutulacak

Göçük kurbanı işçiler için mevlit okutulacak


Afşin-Elbistan B Termik Santrali’ne kömür temin edilen Çöllolar Kömür Havzası’nda 6 ve 10 Şubat tarihlerinde meydana gelen göçükte hayatını kaybeden 11 işçi için göçük bölgesinde mevlit okutulacak.

    3 yıl önce meydana gelen göçüklerden ilki 6 Şubat'ta ikincisi ise 10 Şubat'ta meydana gelmiş ve her iki olayda toplam 11 işçi hayatını kaybetmişti. Hayatını kaybeden işçilerden ikisinin cenazesine ulaşılırken Jeoloji Mühendisi Halil Tatlı, Maden Mühendisi Nail Yılmaz, işçiler Hacı Mehmet İpek, Muhsin Koşan, Kemal Elmas, Cuma Yıldırım, Adnan Demir, Tuğran Gökhan ve Aydoğan Polat'ın cenazelerine havadan ve karadan yapılan tüm aramalara ulaşılamamıştı.

    Aradan geçen süre zarfından olayla ilgili davanın duruşmaları devam etti. Kamu davası sürerken 9 işçi yakınından 7’sinin davasını geri çektiği öğrenildi. Hukuksal süreç devam ederken 3. yıl dolayısıyla göçük bölgesinde kayıplar için mevlit okutulacak. Bölgede faaliyet gösteren Park Teknik firması işçilerini dua ile yad etmek amacıyla geniş katılımlı bir program organize ediyor.

    10 Şubat Pazartesi günü göçük bölgesinde yapılacak programa çok sayıda çalışan ve üst düzey yetkilinin katılması bekleniyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER