ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 21:46

Göçük altında kalan 3 işçinin cesetlerine ulaşıldı

Göçük altında kalan 3 işçinin cesetlerine ulaşıldı


Şırnak Araköy'de bulunan özel bir şirkete ait kömür ocağında dün akşam meydana gelen göçükte kalan 3 işçinin cesedine ulaşıldı.

Göçük altında kalarak hayatını kaybeden iş makinesi operatörü Mahmut İçkale (45), operatör yardımcısı Süleyman Gökalp (19) ve aşçı Hüseyin Dekçi'nin (18) cenazeleri yapılacak otopsinin ardından ailelerine teslim edilecek. Göçüğün meydana geldiği alana gelen Cumhuriyet Başsavcısı, yaptığı incelemeden sonra ayrıldı.

Akşam havanın kararması sebebiyle ara verilen arama ve kurtarma çalışmalarına bugün devam edildi. Yapılan çalışma sonucunda UMKE ekipleri ve vatandaşlar, işçilerin cansız bedenlerine ulaştı. Göçük altından çıkarılan işçilerin cenazeleri, otopsi yapılmak üzere Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastaneye akın eden işçi yakınları sinir krizleri geçirdi.

Öte yandan Şırnak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kazım Zan da bir grup jeoloji ve maden mühendisi ile araştırma başlattı. Ahmet ve Sıddıka Gökalp'ın 3 çocuğundan büyüğü olan Gökalp'in bu yıl liseyi bitirdiği, iş makinası operatörü Mahmut İçkale'nin yardımcısı olarak işe başladığı öğrenildi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER