ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 18:48

"Göçmelere karşı güvenlik için taş duvar örüyoruz"

"Göçmelere karşı güvenlik için taş duvar örüyoruz"


Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Çamlık'tan başlayıp Ayanikola tarafına devam eden yerlerde, zaman zaman göçmelere karşı ciddi hayati tehlike oluşturabilecek sorunlar meydana getirdiğini belirterek, "Bu çerçevede vatandaşlarımızın güvenliğini de dikkate alarak, doğallığı koruma adına taş duvar örüyoruz." dedi.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, zaman zaman toprak göçüklerinin meydana geldiği Çamlık mevkiinde yapılan taş duvar örme çalışmalarını inceledi. Başkan Arpacıoğlu, "Çamlık, Ünye ile özdeşleşen ve Ünye’nin en güzide alanlarından bir yerdir. Çamlık ile Ayanikola arasında yürüyüş alanları olarak düzenlediğimiz ve buralarda olan kaymalara karşı tedbir çalışmalarının şu anda devamını getiriyoruz. Geçmişe baktığımızda şu an bulunduğumuz yer çok kötü bir vaziyetteydi. Buraya vatandaşlarımızın yürüyüş alanı spor alanları, çoluk çocuğun, özellikle hanımefendilerin bu alanları spor, gezinti alanları olarak kullanabileceğine imkân verecek bir düzenleme yapalım istedik. Biz çalışmalarımızı yürütürken doğallığı korumaya dikkat ediyoruz. Önceden şikâyet üzerine yarım kalan çalışmalarımızı şimdi devam ettiriyoruz. Atalarımızın dediği gibi 'Elden kalan 50 gün kalır.' Ama biz 50 güne bırakmadan bu işin devamını getireceğiz." dedi.

Arpacıoğlu, Çamlık'tan başlayıp Ayanikola tarafına devam eden bu yerlerin, zaman zaman göçmelere karşı ciddi hayati tehlike oluşturabilecek sorunlar meydana getirdiğini ifade ederek, "Bu çerçevede vatandaşlarımızın güvenliğini de dikkate alarak, doğallığı koruma adına taş duvar örüyoruz. Bu duvarları örmezsek zaman zaman meydana gelen göçüklerde Allah korusun can kaybı yaşanabilir. Biz bu tedbirleri almak zorundayız. Vatandaşlarımızın da içi rahat olsun ki yaptığımız bütün çalışmalarımızı vatandaşlarımızın her türlü güvenlik tedbirlerini alarak devam ettiriyoruz. Ünye Belediyesi çevreci bir belediye olması bilincinde çalışmalarını yürütmeye devam ediyor. Her şeye rağmen Ünye adına Ünyeliler ile önemli işler başarmış olmak en güzel bir duygudur. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER